اشتراک گذاری نقشه راه یادگیریِ فردی
من در حال یادگیری چه هستم؟

یکی دوهفته ست که شروع به وبلاگ نویسی کردم و سعی میکنم هر روز وبلاگ دوستانم رو  مرتب چک کنم. وقتی موضوع و مطالب بچه ها، پیوندهایی که کنار وب سایتشون دارند یا کسانی که از شون حرف میزنند رو میخونم میتونم تقریبا حدس بزنم (البته این کار فعلا مشکله) که حال و هوا و اولویت ها و منابع هرکدوم  از دوستام برام یادگیری چیه.

دیشب به نطرم رسید چقدر خوب میشد اگه به یه صورتی میشد فهمید هرکدوم از دوستام در حال کار کردن رو کدوم مهارت هاشون هستند و منابع اونها برای این کار چیه. این کار باعث میشه در صورت اشتراک موضوع مورد یادگیری من با اونها بتونم از منبع و روش کارشون برای خودم کمک بگیرم. علاوه بر اون با مهارت ها و موضوعات مورد مطالعه دیگه ای که دوستانم در حال تلاش برای کسب اون هستند آشنا میشدم یا به تعبیری، تصویری از وادی که اونها در حال پیمودنش هستند رو میدیم.

این شد که تصمیم گرفتم خودم شروع کنم و به منوی بالا علاوه بر معرفی وب سایت ها و وبلاگ دوستانم، برگه دیگه با این عنوان اضافه کنم:

من در حال یاگیری چه هستم؟

6 دیدگاه برای “اشتراک گذاری نقشه راه یادگیریِ فردی
من در حال یادگیری چه هستم؟

 1. پوریا عزیز
  نقشه جالبی طراحی کردی، در بخشی از کتاب هفت عادت مردمان موثر اثر استیون کاوی به داشتن یک رسالت نامه فردی اشاره شده بود که شامل ارزش ها و باورها و اصولی می شد که به آن عمل می کنیم.
  داشتن نقشه راه یادگیری هم میتونه مدل مفیدی باشه. ممنونم

  1. معصومه عزیز
   کتابی که گفتی رو دارم، هنوز قسمت نشده بخونمش.?
   حقیقتش اینه که همه مون یه همچین چیزایی تو ذهنمون داریم. ولی بهتر از من میدونی، نوشتنش یه گام موثریه واسه اینکه برای اجراش برنامه بریزیم.
   ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *